بلاگ, نکات مهم در خرید محصول

انتخاب صحیح گیربکس رهنما

گیربکس در صنعت جهت تبدیل انرژی مکانیکی به قدرت استفاده می شود در نتیجه برای افزایش راندمان کار و افزایش عمر مفید دستگاه های صنعتی می بایست نکاتی را در انتخاب گیربکس رعایت نمایید. در ادامه با نکات مهم در انتخاب صحیح گیربکس رهنما آشنا می شوید.

انتخاب صحیح گیربکس رهنما:

در انتخاب صحیح گیربکس رهنما تنها کافی است در خصوص مواردی همچون شرایط کاری، روغن کاری، موقعیت و نحوه نصب و روانکاری آگاهی داشته باشید.

نکات مهم در انتخاب گیربکس های رهنما

 جهت انتخاب صحیح گیربکس رهنما لازم است اطلاعات زیر را در اختیار داشته باشید.

– نوع ماشین مورد کاربرد

– شرایط محیطی( گرد و خاک، رطوبت، یخبندان، آب و هوای گرمسیری)

– نوع و مشخصات موتور محرک

– نوع انتقال دور بین موتور و گیربکس(مستقیم، از طریق کوپلینگ، کلاچ و یا دور متغیر)

– آرایش محورهای انتقال قدرت

– مقدار بارهای شعاعی و یا محوری(پیشران) و عامل ایجاد آن

موقعیت نصب گیربکس:

برای اینکه روغن کاری به صورت صحیح انجام شود، اگر حالت نصب غیر از B3 باشد می بایست از قبل وضعیت آن مشخص شود. اغلب گیربکس ها به صورت پیش فرض، بر اساس وضعیت نصب B3 تولید و طراحی می شوند مشخص نکردن وضعیت نصب گیربکس در هنگام سفارش ممکن است باعث روغنکاری نادرست گیربکس و کاهش عمر مفید آن گردد.

روانکاری:

گیربکس هایی که نیاز به روغنکاری دارند برخلاف گیربکس هایی که دارای روانکاری دائمی دارای هواکش، تراز و درپوش تخلیه روغن، متناسب با موقعیت نصبی که توسط مشتری سفارش دهنده مشخص خواهد شد، می باشد. چون این نوع گیربکس ها بدون وغن عرضه می شوند می بایست قبل از نصب به میزان معین شده در جدول روغن کاری، از روغن پر شوند.

انتخاب روغن گیربکس به اندازه انتخاب صحیح گیربکس اهمیت دارد. روغن های معدنی برای دماهای بین صفر تا ۳۰ درجه سانتی گراد به کار گرفته می شوند. چنانچه میزان دما از ۳۰ تا دمای ۳۵ تجاوز نماید، از روغن های با ویسکوزیته بالاتر و اگر دما کمتر از صفر درجه باشد باید از روغنی با ویسکوزیته کمتر استفاده نمود.

لازم به ذکر می باشد روغن های سنتتیک در بین دمای ۱۵ تا ۵۰ درجه بکار گرفته می شوند.

عوامل موثر در انتخاب گیربکس:

جهت انتخاب صحیح گیربکس رهنما می بایست با فاکتور های زیر آشنا شویم.

– توان ورودی(KW، HP)

– توان خروجی (KW، HP)

– گشتاور خروجی(daNm)

– دور ورودی(RPM)

– دور خروجی(RPM)

– نسبت تبدیل(i)

– راندمان گیربکس

– ضریب کار(s.f.)

جهت بهره برداری مطلوب از گیربکس رهنما باید به چه نکاتی توجه نمایید؟

۱- محل نصب گیربکس باید دارای استحکام کافی بوده تا از ارتعاش آن جلوگیری شود.

۲- در صورت احتمال ضربه، بار بیش از حد و گریپاژ، از کوپلینگهای هیدرولیکی، محدود کننده های گشتاور خروجی، کلاچ و غیره استفاده نمایید.

نکته: کلاچ ها تنوع و کابرد های متنوعی دارند به همین دلیل می بایست کلاچ از نظر فنی برای انتقال حرکت موتور به گیربکس به ماشین انتخاب شود در حقیقت انتخاب مناسب سبب افزایش راندمان و عمر مفید گیربکس می شود.

۳- قبل از راه اندازی، می بایست از هم محور بودن شفت خروجی گیربکس و شفت ورودی ماشین اطمینان حاصل نمایید.

نکته ۱:این مورد بیشترین درصد احتمال خرابی در انواع گیربکس ها از جمله گیربکس رهنما می باشد.

نکته ۲: برای جا زدن محور خروجی یا محور های ورودی ماشین در داخل هالو شفت گیربکس ها که با تلرانس H7 ماشین کاری شده اند، بایستی تلرانس H6 برای آنها در نظر گرفته شود. چون عدم انطباق آنها و جا زدن غیر اصولی به کلیه اجزای گیربکس صدمات جبران ناپذیری وارد می نماید.

نکته ۳: دقت در تلرانس خارها سبب بروز روانی قابل توجهی در کارکرد گیربکس و ماشین خواهد شد و عدم دقت در آن ایجاد خرابی و سر و صدای بسیار زیادی خواهد کرد.

۴- در موتور گیربکس ها از بستن موتور به شاسی خودداری نمایید چرا که این کار سبب می شود هم محور بودن شفت موتور و گیربکس دچار انحراف شود که خود باعث مشکلات زیر می شود:

– آسیب رساندن به بیرینگ ها

– داغ شدن بیرینگ ها

– شکسته شدن محور ورودی

– سر و صدای گیربکس

– روغن ریزی از محل کاسه نمد

نکته: در زمان نصب الکتروموتور توسط کوپلینگ، هم محور بودن شفت ها(موتور و گیربکس) از اهمیت خاصی برخوردار می باشد.

۵- هنگامی که انتقال حرکت از الکتروموتور به گیربکس از طریق چرخ تسمه صورت می پذیرد، رگلاژ تسمه بایستی با دقت انجام شده و در زمانبندی مشخص مورد بازرسی قرار گیرد، زیرا بعد از مدتی کارکرد تسمه ها کشیده و شل می شوند که سبب لغزش بسیار زیاد می شود.

نکته: اگر تسمه شل باشد لغزش، بسیار زیاده و انتقال دور به درستی انجام نمی شود و اگر بیش از حد سفت باشد سبب فشار شعاعی زیاد به بیرینگ ها و خرابی و داغ شدن آنها خواهد شد.

۶- در صورت رنگ آمیزی گیربکس پس از نصب روی ماشین، جهت جلوگیری از خراب شدن کاسه نمدها، آنها را آغشته شدن به رنگ محافظت نمایید.

۷- جهت جلوگیری از زنگ زدگی پایه گیربکس و شاسی نصب، ابتدا سطوح تماس آنها را تمیز کرده و سپس گریسکاری نمایید.

۸- قبل از راه اندازی گیربکس از کافی بودن سطح روغن آن حتما اطمینان حاصل نمایید.

نکته: در برخی از گیربکس که همراه با برچسب( روغن ندارد) عرضه می گردند لازم است در زمان نصب بر روی ماشین، به مقدار مشخص شده ای روغن پر می شوند.

۹- توصیه می شود برای انواع گیربکس های نوع حلزونی در ساعات کار اولیه به میزان ۵۰% تا ۷۰% بار و پس از ۳۰۰ ساعت کار، حداکثر بار اعمال نمایید.در ضمن روغن این نوع گیربکس ها باید ۴۸ ساعت کار اولیه تخلیه شده، داخل محفظه گیربکس تمیز و روغن جدید تا سطح نرمال پر شود. زیرا در ساعات اولیه کار در این نوع گیربکس ها براده های بسیار ریز برنز، ناشی از تنظیم شدن (آب بندی) چرخش محور مارپیچ و چرخ دنده برنزی، در محفظه قرار می گیرد که در صورت عدم تخلیه به مرور زمان باعث آسیب رسیدن به بیرینگ ها می شود.

۱۰- گیربکس هایی که لازم است از روغن های معدنی پر شوند، توصیه می گردد روغن اولیه گیربکس را پس از ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ ساعت کار تخلیه و پس از شستشوی محفظه، مجددا با روغن تمیز و تا سطح نرمال پر کنید. لازم است پس از هر ۴۰۰۰ساعت کارکرد روغن گیربکس مجددا تعویض شود.

۱۱- چنانچه احتمال می دهید تا زمان استفاده از گیربکس، دستگاه تا مدت زمان نسبتا طولانی بلااستفاده در محیط باقی بماند، لازم است محفظه آن را با روغن پر کرده و در هنگام راه اندازی مجددا بازرسی نمایید.

۱۲- در گیربکس هایی که با گریس ترکیبی پر شده باشند، هنگام راه اندازی نیازی به روغن کاری مجدد نمی باشد. لازم است پس از هر ۸۰۰۰ ساعت کارکرد روغن گیربکس مجددا تعویض شود.

۱۳- قبل از راه اندازی گیربکس، حتما از روان بودن کارکرد ماشین اطمینان حاصل نمایید، چون وجود هر گونه مانع در کارکرد روان ماشین، باعث خرابی سریع گیربکس می شود.(حتی در زمان استارت)

نکته: برخی از ماشین ها مانند ماشین های سنگبری که در آنها از آب استفاده می شود، در فصل زمستان به دلیل یخ زدن آب و مقاومت بیش از حد در برابر کار گیربکس، لازم است قبل از راه اندازی از روان بودن کار دستگاه اطمینان حاصل نمایید.

۱۴- گیربکس هایی که به صورت سوارشو استفاده می شوند، بایستی در زمان نصب بر روی ماشین، حتما از بازوی واکنشی استفاده شود و از بستن آن ها بر روی شاسی جدا خودداری گردد.

نکته: منظور از خود سوار شو، گیربکس هایی هستند که مستقیما شفت توخالی آن ها بر روی محور ورودی ماشین نصب شده است و می تواند شامل همه ی گیربکس های هالو شافت که به این طریق نصب می گردد.

۱۵- هر گونه باز و بسته کردن، تغییر در ساختار گیربکس، سوراخ کردن بدنه، تغییر پایه های نصب سبب خرابی گیربکس خواهد شد. در صورت اعمال هر یک از این موارد گیربکس از گارانتی خارج می گردد.

در ضمن گاهی اوقات مشاهده شده است که برخی از مصرف کنندگان بدون دمونتاژ کردن گیربکس اقدام به سوراخ کاری گیربکس کرده که سبب ریخته شدن براده به داخل گیربکس و خوردگی سریع چرخ دنده ها می گردد.

نکته: لطفا در صورت بروز هرگونه ایرادی با کالای صنعتی صفایی تماس حاصل نمایید.

انواع گیربکس های رهنما

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *