بلاگ, نصب و راه اندازی

مراحل نصب پمپ وکیوم متحد

پمپ وکیوم متحد

پس از آنکه متناسب با نیاز های محل نصب، پمپ وکیوم را خریداری کردید لازم است جهت دستیابی به عملکرد مفید و مثبت آن را با روش صحیح نصب نمایید. بدین خاطر در مراحل نصب پمپ وکیوم متحد بایستی عوامل زیر را در نظر بگیرید.

پمپ وکیوم متحد

موقعیت نصب:

یکی از مراحل نصب پمپ وکیوم متحد موقعیت نصب پمپ می باشد. پمپ باید در محلی که نور کافی برای بازرسی وجود دارد نصب شود علاوه بر آن این محل باید قابل دسترس باشد تا بازدید و گیرس کاری یاتاقانها به راحتی مقدور باشد.

لوله کشی:

یکی از عوامل موثر در میزان خلاء لوله کشی سیستم می باشد. بایستی دقت شود تا مسیر لوله کشی تا حد امکان ساده بوده و قبل از اتصال به پمپ از لرزه گیر و فیلتر و شیر یکطرفه مناسب استفاده نمود. ارتفاع لوله خروجی نباید بیش از ۵۰ سانتیمتر باشد. در غیر اینصورت فشار برگشت روی پمپ اثر نامطلوب دارد.

همچنین درجه حرارت آب سرویس نیز از عوامل موثر در میزان خلاء بوده و برای دستیابی به حداکثر خلاء باید کمتر از ۱۵ درجه سانتی گراد باشد. حداکثر دمای آب ورودی به پمپ ۲۰ درجه سانتی گراد می باشد.

فونداسیون:

محل استقرار پمپ بایستی مسطح و ثابت بوده و با مصالح ساختمانی معمولی نیز قابل اجرا باشد تا بتواند فشار ها و لرزش های معمولی را به راحتی تحمل نماید.

تراز کاری:

الکتروموتور و پمپ به سفارش خریدار قبلا بر روی شاستی نصب و کوپله کاری و تنظیم شده و به همان صورت مجبور نخواهید بود برای کوپله کاری و تهیه شاستی و تنظیم محور پمپ و الکتروموتور وقت صرف نمایید.

جهت تراز کردن می توان تراز را بر روی شاسی و یا قسمتی از محور و یا پوسته قرار داده و با استفاده از گوه در زیر شاسی آن را تراز نمود.

همزمان با نصب و تراز کردن پمپ بایستی از میزان بودن و دو نیمه کوپلینگ که موتور و پمپ را با هم مربوط می سازد اطمینان حاصل نمود.

نحوه تراز کاریدر پمپ متحد

بطور کلی در موقع تنظیم محل الکتروموتور و پمپ بر روی شاسی بایستی توجه داشت که آنها طوری نصب شوند که پیشانی دو نیم کوپلینگ با هم تماس نداشته و به یکدیگر مالیده نشوند تا هیچگاه نیروی محوری اضافی به پمپ یا موتور وارد نشود.

لوله های ورودی و خروجی:

در صورتی که پمپ وکیوم یا بلوئر جدیدی نصب میکنید بهتر است ابتدا خط لوله ورودی را با فشار آب پاک کنید. چون بیشتر مشکلاتی که در نصب این پمپ ها بروز می کند مربوط به خط لوله ورودی می باشد. بنابراین در خط لوله ورودی دقت زیادی داشته باشید. قطر لوله ورودی به هیچ وجه نباید از مجرای مکش کمتر باشد و تا حد امکان کوتاه و مستقیم باشد. در موقع طراحی مسیر لوله کشی از نقاط بلند پرهیز کنید و سیستم را طوری طراحی کنید تا امکان نشتی و ورود ناخواسته هوا غیر ممکن باشد. فاصله سطح مسیر تخلیه و محل خروجی پمپ نباید بیش از ۵۰ سانتی متر باشد. پس از نصب و قبل از راه اندازی بهتر است مسیر لوله کشی به دقت بازرسی تا از عدم نشتی آن اطمینان حاصل شود.

راه اندازی:

راه اندازی، از آخرین مراحل نصب پمپ وکیوم متحد می باشد. قبل از روشن کردن پمپ مسیر ورود آب به داخل پمپ را باز نموده و مسیر های ورود و خروج هوا را کنترل کنید. جهت دوران صحیح پمپ در روی بدنه پمپ با فلش مشخص شده است. یک بازرسی نهایی انجام دهید و حتی در صورت امکان پمپ کوپله شده با موتور را چند دور با دست بگردانید پمپ های تحویلی آمار به کار می باشند و نیاز به مراقبتهای ویژه نمی باشد. فقط هر چند یک وقت یاتاقان ها و پیچ های تنظیم کننده درزبند ها بازرسی شوند. وقتی دستگاه در شرایط عادی کار کند نرم و بدون لرزش کارکرده و در این حال یاتاقانها گرمای معمولی و ثابتی دارند.

روش نصب پمپ وکیوم

۱- پمپ وکیوم

۲- لرزه گیر

۳- شیر خودکار

۴- شیر فلکه ورود هوای آزاد

۵- شیر فلکه ورودی هوا یا گاز یا بخار از سیستم

۶- خروجی هوا

۷- مخزن کندانسور(سپراتور)

۸-فلوتر ورودی آب اصلی

۹- آب نما

۱۰- شیر ورود آب پمپ

۱۱- شیر سر ریز و تنظیم درجه حرارت آب مخزن

۱۲- تخلیه

۱۳- استرینر(صافی)

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *