بلاگ, عیب یابی

تعمیر پمپ وکیوم روغنی

تعمیرز پمپ وکیوم روغنی در کالا صنعتی صفایی

پمپ های وکیوم روغنی همواره در کارگاه و صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند بدین خاطر عیب یابی و تعمیر پمپ وکیوم روغنی همواره فرایند مهمی در صنعت تلقی می شود.

جهت خرید پمپ وکیوم روغنی، کالا صنعتی صفایی نماینده رسمی پمپ های وکیوم روغنی زنیسان در استان خراسان می باشد در حقیقت نه تنها می توانید به سهولت از کالای صنعتی صفایی انواع پمپ و گیربکس های شرکت رهنما و ایلماز را خریداری نمایید بلکه می توانید تعمیر هر یک از جمله پمپ های روغنی را به ما بسپارید.

مشکلات متداول و نحوه تعمیر پمپ  وکیوم روغنی:

نحوه نگهداری پمپ وکیوم در ایجاد مشکلات احتمالی و تعمیر آن نقش بسیار مهمی دارد ولیکن جهت جلوگیری از بروز آسیب های جدی باید نشانه های هرگونه عیب را بشناسیم و اقدامات لازم را انجام دهیم.

– تغییر در مکش پمپ وکیوم:

در صورت مشاهده هرگونه تغییر در مکش پمپ های وکیوم باید مراحل زیر را انجام دهید.

  • ابتدا تمام مسیر لوله کشی و اتصالات را بررسی نمایید.
  • با بررسی مسیر لوله کشی از روزنه و نشتی ها آگاه می شوید.
  • سپس جهت کسب اطمینان باید از گیج پمپ، جهت اندازه گیری میزان خلاء موجود در بخش های ورودی تست بگیرید.
  • عدد نمایشگر را با عدد موجود بر روی پلاک پمپ تطبیق دهید وجود تفاوت چشمگیر در اعداد نشانگر وجود ایراد و نیاز به تعمیر پمپ وکیوم می باشد.

– بررسی کیفیت روغن پمپ:

بخش های ورودی و غبارگیر پمپ باید به صورت منظم تمیز شوند و کمیت و کیفیت روغن پمپ باید مورد بررسی قرار بگیرد. در سرویس های دوره ای چنین کنترل هایی بر روی پمپ های وکیوم صورت میگیرد.

– دما:

در پمپ های وکیوم میزان دما توسط روغن خنک کننده کنترل می شود با این وجود باید همواره میزان و کیفیت روغن خنک کننده را بررسی کرد.

پمپ های وکیوم روغنی در قسمت خروجی دارای فیلتر هایی هستند که جذب کننده دود هستند در حقیقت این فیلتر ها عامل اصلی حفاظت از پمپ های وکیوم می باشند.

نکته مهم در تعمیر پمپ وکیوم روغنی:

  • مهم ترین نکته در تعمیر پمپ های وکیوم روغنی آگاهی از مشکل ایجاد شده می باشد طبق آنچه که در بالا به آن اشاره شد ابتدا نوع ایراد را تشخیص دهید و سپس جهت رفع ایراد از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.
  • تیم فنی کالا صنعتی صفایی با به کارگیری متخصصان در کمترین زمان ممکن با رعایت تمام اصول فنی ایراد پمپ های وکیوم روغنی را رفع می نمایند.
  • جهت جلوگیری از خرابی پمپ های وکیوم و تعمیر به موقع آن توصیه می شود به صورت دوره ای عملکرد پمپ، تنظیم فشار و دما، نحوه استفاده صحیح از پمپ توسط فرد متخصص بررسی شود.
  • لازم به ذکر می باشد که پمپ های وکیوم را باید متناسب با ماهیات فرایند و فشار مورد نیاز و توان پمپ انتخاب کرد.
  • بدین خاطر قبل از خرید پمپ های وکیوم با واحد های فروش کالا صنعتی صفایی مشورت نمایید تا محصولی متناسب با نیاز خریداری کنید.
پمپ وکیوم روغنی

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *